Nowoczesna kuchnia na wymiar

Stworzenie jednej, współgrającej ze sobą przestrzeni, która łączy salon z kuchnią, a jeśli miejsce na to pozwala nawet z jadalnią, to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny oraz znajomych.

Na pierwszym etapie współpracy naszym inwestorom zależało na atrakcyjnym i funkcjonalnym zagospodarowaniu dużej przestrzeni oraz nowoczesnych i ergonomicznych rozwiązaniach. Oczekiwali ciekawych rozwiązań w kwestii oświetlenia. Chcieli, aby zarówno blat, jak i płytę na ścianę oraz wysoką zabudowę łączył jeden wzór w tym samym kolorze.

Przedstawiona przez naszych projektantów wizualizacja mebli kuchennych ma wymiar zawierała maksymalną zabudowę z wieloma udogodnieniami, bez rezygnacji z przestrzeni. Zaproponowaliśmy połączenie białego połysku idealnie współgrającego z terakotą, z matową płytą meblową Egger Dąb Halifax Tabac. Korpusy szafek wykonano z płyty meblowej Swiss Krono w kolorze biały Alaska. Na ścianie w przestrzeni między szafkami kuchennymi podwieszanymi a stojącymi zastosowaliśmy płyta meblowa Egger Dąb Halifax Tabac zabezpieczoną w newralgicznych miejscach szkłem. Blat laminowany Egger Dąb Halifax Tabac z prostą krawędzią doskonale połączył się ze ścianą w jeden przechodzący wzór. W blacie zastosowano łączenia bezlistwowe, wykonano otwory na indukcję, zlew oraz gniazdka. Zamiast samodzielnej wyspy wykonano przedłużenie blatu tworząc ladę. Całość aranżacji kuchni uzyskała w ten sposób spójność kolorystyczną i idealne przejście barw.

Połączenie białego połysku frontów z płytą Egger Dąb Halifax Tabac uwieńczyło oświetlenie LED

Podświetlenie LED i organizacja

Wybrano oświetlenie pod blatem z wykorzystaniem frezu, w którym umieszczono pasek LED w listwie aluminiowej. Wykorzystanie tego rodzaju podświetlenia dolnych szafek kuchennych doskonale odkrywa ich zawartość, a wewnętrzne organizery porządkują przechowywane rzeczy.

Stworzono szafkę narożna z koszem obrotowym 3/4 firmy Rejs oraz szafkę z sortownikiem na śmieci i komin z koszem Cargo Peka Dispensa Libell z uchwytem firmy DC model D705 Czarny Mat. Zastosowano oświetlenie punktowe lampkami LED pod szafkami wiszącymi oraz w otwartym regale na książki.

Projektowanie szaf Śląsk Meble Sadowski
Podświetlenie LED mebli kuchennych na wymiar.

Zastosowanie nowoczesnej technologi ruchu oszczędza czas i zapewnia komfort użytkowania

Nowoczesna technologia „smart”

W meblach kuchennych na wymiar zastosowano technologię ruchu Blumotion, TIP-ON, SERVO-DRIVE. Zastosowanie technologii ruchu SERVO-DRIVE, czyli elektrycznego wspomagania, lub TIP-ON, czyli mechanicznego wspomagania, to bezproblemowe otwieranie mebli, które nie posiadają uchwytów.

Wykorzystano technologię Blumotion, która dzięki systemowi hamowania pozwala na ciche zamykanie mebli. W szafce z sortownikiem na śmieci firmy Rejs zastosowano system SERVO-DRIVE Uno Blum, dzięki któremu za pomocą jednego dotknięcia, nawet kolanem, szafka się wysuwa.

Kuchnia na miarę Śląsk
Nowoczesna technologia ruchu zastosowana w meblach kuchennych na wymiar.

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapytanie ofertowe nie jest w żadnym stopniu zobowiązujące.