Szafy na wymiar

Szafy projektowane na wymiar dają duże możliwości nie tylko zagospodarowania przestrzeni, ale również aranżacyjne. Przy zlecaniu mebli na wymiar mamy wpływ na jego budowę, materiały, strukturę, kolorystykę i fakturę. Daje nam wiele możliwości kreowania jej wyglądu. W zależności od miejsca w jakim ma stanąć nasi projektanci pomogą dopasować jej styl do aranżacji całego wnętrza.

Szafy na wymiar to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdej przestrzeni.

Rodzaje szaf

  • szafa na wymiar pełna – jej korpus stanowią ścianki boczne, tył i front oraz sufit i podłoga
  • szafa na wymiar ze ścianką boczną – jedna ze ścian pomieszczenia stanowi ścianę boczną szafy, podłoga i sufit pozostają niezabudowane (mogą zostać zamontowane na życzenie klienta).
  • szafa na wymiar ze ściankami bocznymi – dwie ścianki boczne wykonane z płyty, podłoga i sufit pozostają niezabudowane (mogą zostać zamontowane na życzenie klienta).
  • szafa na wymiar wnękowa – rozmiar szafy ogranicza ją do rozmiaru wnęki, nie ma konieczności montowania ścianek bocznych, podłogi, sufitu (mogą zostać zamontowane na życzenie klienta).
  • szafa na wymiar narożna typu L – jej ścianki boczne mogą stanowić ściany pomieszczenia lub powstaną z płyty.
  • szafa na wymiar z pawlaczem – charakteryzuje się dodatkową nadbudówką

Szafa przesuwna na wymiar

Szafa z drzwiami przesuwnymi jest niezbędnym wyposażeniem niemal każdego domu. Jej funkcje przechowywania są niezastąpione. Dzięki niej wykorzystamy każdą dostępną przestrzeń by pomieścić jak najwięcej rzeczy. To rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Szafa przesuwna na wymiar znajdzie swoje miejsce w sypialni, salonie, pokoju dziecięcym, biurze, pod skosami czy we wnęce. Doskonale sprawdzi się w przestronnej łazience ukrywając pralkę, suszarkę, ręczniki lub w przedpokoju przechowując odzież wierzchnią, buty, sprzęt narciarski, walizki, sprzęty gospodarcze, odkurzacz lub deskę do prasowania. Szafa przesuwna również pełnić funkcję ściany dzielącej pomieszczenie na różne strefy. Szafa na wymiar nie tylko może posłużyć do przechowywania ubrań, książek, zabawek, dokumentów, tekstyliów, ręczników czy pościeli. Jej funkcjonalność daje nieograniczone możliwości tworzenia własnej przestrzeni do przechowywania rzeczy. Najważniejsze jest to, że cokolwiek przechowujemy możemy zamknąć za przesuwnymi drzwiami. Ten rodzaj mebla nie zabiera miejsca, pozwala zachować ład i porządek, może pełnić również funkcję garderoby. Szafy z drzwiami uchylnymi możemy zastosować do pomieszczeń o większej powierzchni.

Fronty do szaf przesuwnych

Front do szafy przesuwnej stanowi najbardziej dekoracyjny element całej konstrukcji. Jest jak duża płaszczyzna, ściana którą musimy zaaranżować. Możemy dobrać materiał, strukturę, kolor. Pamiętajmy, iż modne obecnie ciemne kolory lepiej wyglądają w większych pomieszczeniach. Może delikatnie wtapiać się w tło lub stanowić ważny element dekoracyjny pomieszczenia. Jeśli chcesz powiększyć swoje pomieszczenie wykorzystamy lustra lub drzwi z jasnego szkła, które odbijając światło powiększą i rozświetlą pomieszczenie. Oferujemy bezpieczne szkło jednobarwne typu Lacobel dostępne w 96 kolorach podstawowych i 49 kolorach metaliczno-perłowych. Jeśli chcesz przeniesiemy dowolny motyw lub Twoje ulubione zdjęcie na drzwi przesuwne.

Akcesoria do szaf

Możesz zaprojektować i określić przeznaczenie każdego centymetra Twojej nowej szafy. Nasi projektanci w oparciu o listę rzeczy jakie chcesz przechowywać zaprojektują funkcjonalne wnętrze. Dysponujemy półkami, drążkami, wieszakami na torebki czy spodnie, szufladami, organizerami do szuflad, wysuwanymi koszami, stojakami na buty, prawidłami, wieszakami na krawaty i paski, półkami na buty, koszami na bieliznę, pantografami, uchwytami na odkurzacz i żelazko.

Podświetlimy również całą szafę, wybrane jej fragmenty lub szuflady.

Zapraszamy do zapoznania się z akcesoriami marki Blum.

Nasze realizacje

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapytanie ofertowe nie jest w żadnym stopniu zobowiązujące.