Kuchnie na wymiar

To w niej spędzamy 80% wolnego czasu. Moda na otwarte przestrzenie mieszkalne połączyła kuchnię z salonem i jadalnią, tworząc miejsce do rodzinnych spotkań.

Aby kuchnia była funkcjonalna i rozmieszczenie w niej rzeczy oraz sprzętu nie sprawiało trudności musimy ją dobrze zaprojektować. Musimy na etapie aranżacji kuchni na wymiar zadbać o organizację i ergonomię, aby zaoszczędzić czas i ilość przebytych między szafkami kilometrów podczas codziennego przygotowywania posiłków. Nasza codzienna praca w kuchni składa się z tych samych ciągle powtarzalnych procesów. Warto na etapie planowania określić miejsce przechowywania rzeczy, aby wszystko było w zasięgu ręki.

Kuchnia na wymiar stworzona przez Meble Sadowski w Gliwicach.

Każdy poranek rozpoczniemy bez stresu i zdążymy z przygotowaniem posiłku, jeśli wszystko co niezbędnie do przygotowania śniadania będzie blisko siebie. Doskonałym rozwiązaniem jest przechowywanie najczęściej używanych naczyń i sztućców w pobliżu zmywarki. Noże, przyprawy, oliwa i wszystko co niezbędne do przygotowania posiłku powinno się znaleźć pod blatem roboczym.

Wydzielenie stref w kuchni ułatwi Ci pracę

Pomoże nam w tym wydzielenie odpowiednich stref, które spełniają określone funkcje. Ponadto strefy te powinny być ułożone w odpowiedniej kolejności wynikającej z wykonywanych czynności.

Wyróżniamy 5 podstawowych stref:

  1. strefa przechowywania żywności, zapasów – szafki do przechowywania
  2. strefa przechowywania naczyń, sztućców i szklanek – to wygodne gdy zmywarka jest w pobliżu
  3. strefa zmywania – w jej centrum powinna się znaleźć zmywarka i zlewozmywak
  4. strefa przygotowania posiłków – pomiędzy obszarem zmywania i gotowania w szufladach powinny znaleźć swoje miejsce wszystkie pomoce do przygotowania posiłków
  5. strefa gotowania i pieczenia – przy płycie grzewczej warto zaplanować miejsce na sztućce, patelnie i garnki, blachy do pieczenia w pobliżu piekarnika
Kuchnia na wymiar w kształcie litery U wyprodukowana przez Meble Sadowski w Gliwicach.

Dla osób praworęcznych ułożenie stref powinno się odbywać zgodnie z ruchem wskazówek zegara od obszaru zapasów, przechowywania, zmywania do gotowania i pieczenia, dla osób leworęcznych odwrotnie.

Układ Twoich nowych mebli kuchennych

Układ kuchni określa rozkład naszego pomieszczenia. Możemy stworzyć kuchnię jednorzędową ze strefami ułożonymi obok siebie, dwurzędową z meblami po obu stronach, kuchnię w kształcie litery L, kuchnię w kształcie litery U, kuchnię w kształcie litery G, kuchnię z wyspą.

Funkcjonalność, ergonomia i nowoczesne akcesoria w Twojej kuchni

Dzięki szufladom i podnośnikom do frontów górnych unikniemy ciągłego schylania się i ułatwimy dostęp do zawartości. Uzyskamy swobodny dostęp do produktów stosując front w szafce górnej, który unosi się ponad obszar pracy. Dzięki szufladom z pełnym wysuwem otrzymamy optymalny dostęp do ich zawartości. Aby uniknąć nadmiernego zginania i rozciągania warto uporządkować rzeczy używane stale na wysokości naszych rąk, często na wysokości wzroku i najniższym poziomie, sporadycznie najwyżej. Produkując „smart” meble korzystamy z inteligentnych systemów, które podnoszą komfort ruchu. Posiadamy również systemy organizacji wewnętrznej: organizery do szuflad, ramy do podziału powierzchni, kosze do segregacji odpadów i wiele innych.

System organizacji wewnętrznej mebli kuchennych dostępny w Gliwicach.

Nowoczesnymi modułami LED rozświetlimy zawartość szuflad. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcesoriami.

Materiały do produkcji mebli kuchennych

Do produkcji mebli kuchennych na wymiar wykorzystujemy technologicznie zaawansowane okucia meblowe marki Blum. Wszystkie materiały oraz komponenty, których używamy do procesu produkcji mebli pochodzą od renomowanych producentów, utrzymujących wysokie standardy jakościowe. Zastosowanie dobrej jakości półproduktów spełniających wymogi jakościowe daje nam pewność, iż nasze meble posłużą nam na lata, będą trwałe i odporne. Posiadamy szeroką ofertę blatów na wymiar z kamienia naturalnego i drewna, zobacz jakimi właściwościami się charakteryzują.

Gwarancja

Bierzemy pełną odpowiedzialności za nasze meble i obejmujemy je 2 – letnim, bezpłatnym serwisem gwarancyjnym. Na niektóre ich podzespoły gwarancja jest dożywotnia.

Jak rozpocząć współpracę?

Współpracę rozpoczynamy od określenia Twoich potrzeb, prosimy pobierz, wypełnij i prześlij do nas brief. Niezwłocznie po przesłaniu nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu umówienia spotkania i wykonania pomiaru. Dojazd na pomiary wstępne jest bezpłatny. Specjalista dokładnie wymierzy pomieszczenie i doradzi w kwestiach związanych z zastosowaniem funkcjonalnych rozwiązań. Nasi projektanci dysponując profesjonalnym i nowoczesnym oprogramowaniem przygotują dla Ciebie darmowy projekt, dostosowany do Twoich potrzeb, wraz ze szczegółową i wierną wizualizacją mebli. Zapewnią zarówno profesjonalne doradztwo w zakresie projektowania mebli, jak i aranżacji wnętrza, kierując się oczywiście zasadami ergonomii. Zadbają o spójną koncepcję, funkcjonalność i design w oparciu o najnowsze trendy w branży meblarskiej. Opierając się na wykonanym projekcie wstępnym oszacujemy i przedstawimy Ci koszty oraz uzgodnimy szczegóły i szacowany termin realizacji. Wycena zawierać będzie transport, wniesienie oraz montaż.

Nasze realizacje

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapytanie ofertowe nie jest w żadnym stopniu zobowiązujące.